همانطور که می‌دانید برای سفرهای خارجی و همچنین ورود به ورزشگاه‌ها و مراسم مختلف کشور از NHS Covid Pass برای اثبات وضعیت واکسینه شدن استفاده می‌شود.

در حال حاضر برای سفر‌ به کشور‌های مختلف، نیاز دارید گواهی معتبری که دریافت واکسن کرونا را اثبات کند ارائه دهید که بهترین راه برای آن، ارائه NHS Covid Pass می‌باشد و تنها موردی که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید این است که نام شما بر روی این گواهی دقیقا با نام ذکر شده در پاسپورت شما یکسان باشد.

ولت بریتانیا همچنین قصد دارد فروشگاه‌ها و سالن‌های مختلف ورزشی و تمامی مراکزی که فاصله‌گذاری در آن‌ها به درستی امکان‌پذیر نباشد را به استفاده از این سیستم تشویق کند و این بدان معناست که برای ورود به این مراکز باید NHS Covid Pass را ارائه کنید.


برای دریافت NHS COVID Pass جهت سفر‌های خارجی لازم است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:
۱) تزریق ۲ دوز از یکی از واکسن‌های Pfizer، Moderna و یا AstraZeneca
۲) یک دوز از واکسن Janssen
۳) گواهی دال بر داشتن مصونیت برابر بیماری به دلیل ابتلا به آن و پایان دوره بیماری در طی ۱۸۰ روز گذشته

برای ورود به ایونت‌های مختلف و ورزشگاه‌ها نیاز به نوع دیگری از NHS Covid Pass دارید که برای دریافت آن باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:
۱) دو هفته از تکمیل دریافت دوز کامل واکسیناسیون گذشته باشد (دو دوز برای واکسنهای Pfizer، Moderna و یا AstraZeneca و یک دوز برای واکسن Janssen)
۲) نتیجه تست منفی PCR که ۴۸ ساعت قبل از زمانی که میخواهید به محل مورد نظر خود وارد شوید گرفته شده باشد.
۳) گواهی دال بر داشتن مصونیت برابر بیماری به دلیل ابتلا به آن و پایان دوره بیماری در طی ۱۸۰ روز گذشته

برای دریافت NHS Covid Pass می‌توانید از چند طریق اقدام کنید:
۱) از طریق اپلیکیشن NHS بر روی تلفن‌های همراه. با ثبت نام در این اپلیکیشن که “NHS App” نامیده می‌شود، می‌توانید به راحتی گواهی خود را دریافت کنید. در گواهی‌ که دریافت می‌کنید یک بارکد دو بعدی وجود دارد که تاریخ انقضایی نیز زیر آن ذکر شده است و هربار که به اپلیکیشن مراجعه کنید و برای دریافت گواهی اقدام کنید، این تاریخ آپدیت خواهد شد.
۲) از طریق وب‌سایت NHS.uk نیز می‌توانید برای دریافت گواهی خود اقدام کنید و سپس فایل PDF را دانلود و در صورت تمایل پرینت کنید. در این شرایط نیز بارکد دو بعدی بر روی گواهی خود مشاهده خواهید کرد که تاریخ انقضای مشخصی خواهد داشت.
۳) همچنین می‌توانید با شماره‌گیری ۱۱۹ و درخواست دریافت NHS Covid Pass، گواهی خود را پس از حدود ۵ روز کاری درب منزل خود دریافت کنید.