بزرگترین افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بریتانیا طی ۱۰ سال اخیر در حال اجرا شدن است. میلیون‌ها نفر می‌توانند سالیانه تا ۱۵۴ پوند در هزینه‌های قبض خود صرفه‌جویی کنند به شرطی که همین الان Provider خود را عوض کنند.

با این افزایش عدد قبض سالیانه یک خانوار چهار نفره می‌تواند از ۱۳۹ پوند به ۱۲۷۷ پوند از تاریخ ۱ اکتبر افزایش پیدا کند. بیش از ۳۰ میلیون نفر این تغییرات را در قبوض انرژی خود مشاهده خواهند کرد که با سرعت موشک بالا خواهد رفت. این افزایش در از سال ۲۰۱۱ بی سابفه بوده است. البته ارزانترین فعل در اختیار Avro Energy با قیمت 1123 پوند می‌باشد. اگر می‌خواهید اقدامی کنید بهتر از قبل از شروع ماه اکتبر، عمل کنید. گرانترین انرژی در بریتانیا، گاز و برق است.

قبض برق

چالش‌ها

البته همیشه تغییر سرویس‌دهنده با چالش‌هایی در ذهن ما همراه است مثلا، قیمت‌های غیرواقعی یا خطر قطع شدن سرویس، که با هم مرور خواهیم کرد.
با انتخاب سرویس‌دهنده مناسب، سالیانه تا چند هزار پوند می‌توانید ذخیره کنید.

ابهامات

اگر سرویس‌دهنده را عوض کنم سرویس من قطع می‌شود – نادرست

با توجه به اینکه تمام شرکت‌های ارائه کننده سرویس برق یا گاز از یک زیرساخت استفاده می‌کنند بنابراین شما انرژی یا برق را در محل زندگی خودتان از دست نخواهید داد.
البته در نظر داشته باشید اگر کوچکترین بدهی به سرویس‌دهنده فعلی خود داشته باشید، تغییر سرویس‌دهنده می‌تواند منجر به قطع سرویس شما شود تا زمانی که بدهی خود را با آن شرکت تسویه کنید.

قرارداد جدید ارزانتری وجود ندارد – نادرست

بسیاری از قراردادها خصوصا از نوع سالیانه، تعرفه ارزانتری پیشنهاد می‌دهند که در نهایت به نفع شماست. بهترین راه برای این کار استفاده از وب‌سایت‌های مقایسه سرویس هست.

من نمی‌توانم سرویس‌دهنده خودم را عوض کنم، نمی‌دانم چقدر انرژی مصرف می‌کنم – مشکلی نیست

نیازی به این آیتم ندارید. کافیست که از وب‌سایت‌های مقایسه قیمت استفاده کنید. به طور متوسط مصرف انرژی شما را تخمین می‌زنند. در حال حاضر در بریتانیا سالیانه ۱۲ هزار کیلو‌وات‌ساعت گاز و ۳ هزار کیلو‌وات ساعت برق هر خانه مصرف دارد.

این کار زمانبر است – اصلا

در چند دقیقه می‌توانید این کار را انجام دهید. کافیت که اسم، آدرس، حساب بانکی و سورت کد خود را تایپ کنید.


یک خانواده در لندن با تغییر سرویس‌دهنده خود، نه تنها افزایش 293 پوندی را حس نکردند بلکه 120 پوند هم به صورت Cash Back از بانک دریافت کردند.
آن‌ها قراردادی ۳ ساله با سرویس‌دهنده خود بستند. علاوه بر قیمت ارزانتر، سرویس‌دهنده طی این قرارداد جریمه فسخ از آن‌ها دریافت نخواهد کرد.

انتخاب طرح ارزان

برای انتخاب طرح ارزان از بین چندین سرویس‌دهنده می‌تواند از ابزارهای آنلاین زیر استفاده کنید.

https://www.moneysupermarket.com/

Compare the Market | Keep Life Simples

GoCompare | Quick & Easy Quotes in Minutes – 94% Users Recommend Us


مدیریت قبض‌ها

برای اینکه قبض‌های خود را مدیریت کنید یعنی به محض اینکه تغییری در قیمت قرارداد مشاهده کردید خبردار شوید می‌توانید از ابزار زیر استفاده کنید. همانطور که می‌دانید قراردادها می‌توانند حاوی نکاتی باشند که ما به آن‌ها معمولا توجه نمی‌کنیم چون وقت و دقت کافی را برای مطالعه همه بندهای آن نداریم. بنابراین ابزار‌های زیر می‌توانند به ما در مدیریت قبض‌ها و جلوگیری از پرداخت اضافی کمک کنند.

ابزار شماره ۱ (کلیک کنید) این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که افزایش احتمالی قیمت قبوض در حالت خاص هر طرح را متوجه شوید و بلافاصله برای تغییر آن اقدام کنید.

ابزار شماره ۲ (کلیک کنید) این ابزار هم برای تغییر سرویس‌دهنده به محض تغییر قیمت و جابجایی با سرویس‌دهنده دیگر طراحی شده است.


لطفا نظرات خود را درباره این ابزار و مدیریت قبض‌ها با ما در میان بگذارید. به هموطنان خود برای زندگی بهتر کمک کنیم.

منبع