کشور انگلستان دارای تعداد زیادی دانشگاه است که اکثر آن ها از شهرت جهانی برخوردارند.3دانشگاه کمبریج،آکسفور و کالج لندن جز 10 دانشگاه معروف دنیا هستند.

همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد خواهان تحصیل در این کشور باشند.افراد بسیار زیادی از جمله هنرمندان،پزشکان،اقتصاددانان و ……معروف جهان فارغ التحصیل دانشگاههای انگلستان هستند.

مزایای تحصیل در انگلستان

مزایای تحصیل در انگلستان:

انگلستان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان برای تحصیل به شمار میرود به طوریکه 20٪ از دانشجویان انگلستان خارجی هستند.

ده کشور خارج از منطقه اقتصادی اروپا که دارای بیشترین تعداد دانشجو در انگلستان هستند عبارتند از:

1-چین

2-مالزی

3-ایالات متحده آمریکا

4-هند

5-هنگ کنگ

6-نیجریه

7-عربستان سعوودی

8-سنگاپور

9-تایلند

10-کانادا

فرهنگ های متنوع

وجود فرهنگ های متنوع:

تعداد بالای دانشجویانی که به انگلستان برای ادامه تحصیل سفر میکنند و هم چنین تقاضای زیاد برای مهاجرت به انگلستان این کشور به یک کشور چندملیتی تبدیل کرده و این شرایط باعث ضدهدانشجویان بتوانند خیلی راحت تر با شرایط موجود سازگار شوند.

دسترسی راحت به اروپا

دسترسی راحت به اروپا:

این کشور جز کشورهایی است که با وجود راههای هوایی، زمینی،و دریایی دسترسی راحت به اروپا دارد.

آکسفورد

شهرت جهانی:

به دلیلی اینکه دانشگاههای انگلیس از استانداردهای بسیار بالایی در تدریس برخوردار هستند مدارک و نمرات این دانشگاهها  از معتبرترین مدارک تحصیلی جهان محسوب میشوند و اگر ارز دانشگاههای انگلستان فارغ التحصیل شوید کمک بسیار زیادی برای پیدا کردن شغل به شما خواهد کرد.

هزینه مناسب دانشگاه

هزینه های مناسب تحصیل در انگلستان:

هزینه های تحصیل در انگلستان زیاد است اما باز هم نسبت به کشورهای دیگر مانند آمریکا کشور ارزانتری به حساب می آید.ولی به طور کلی هزینه زندگی در انگلستان برای کسانی که خارج از محدوده اروپا وارد این کشور می شوند بخاطر نوسانات نرخ ارز بالا خواهد بود. البته این هزینه های بالا هم دلیلی برای کاهش تقاضای مهاجرت از طریق تحصیل نشده است.